top of page

Няня – професія людини, в обов’язки якої входить догляд за чужими дітьми. Людина, яка виконує ці обов’язки, повинна вміти спілкуватися з дітьми та мати добре психічне здоров’я.
Слово няня може мати слідуючі значення:
– жінка, яка доглядає за дітьми;
– жінка, яка доглядає за хворими.
Професія няні – це робота з дітьми за призначенням, яка потребує освіти, спеціальних знань, практичних навиків. Сучасні няні запрошуються до дітей вже у віці від одного місяця. Вони можуть приходити на кілька годин в тиждень, або бути з дитиною кожен день, поки батьки на роботі. Іноді няні виїздять літом на дачі для проживання там зі своїми підопічними або супроводжують сім’ю з дітьми в поїздці за кордон.
Няня повинна бути і психологом, і лікарем,і педагогом,і масовиком-витівником, і кухарем, і прачкою, і навіть рятувальником. Тому що діти дуже допитливі та безпосередні і можуть через це потрапити у будь-яку непередбачувану ситуацію. І няня повинна у будь-який момент правильно зреагувати і не дати постраждати дитині. А ще няня повинна,просто зобов’язана, любити дітей, без цього професіоналізм нічого не вартий.

Гувернер – професія нелегка і дуже відповідальна. Гувернер забезпечує догляд, оздоровлення, режимні процеси дитини, вивчення і всебічний розвиток її особистості. Також задовольняє інтелектуальні та емоційні потреби дитини, готує її до виконання необхідних соціальних ролей (зокрема, до навчання у школі), використовуючи ефективні методи, засоби і форми роботи. Гувернер надає кваліфіковану допомогу під час підготовки дитини до навчання у школі, в період адаптації до нового шкільного режиму або допомагає учням, які відстають у навчанні. Свою специфіку має і робота гувернера з навчання дітей іноземних мов, музики, танцям, образотворчому мистецтву.

У процесі навчання та виховання гувернер  розвиває здібності дитини, формує навики самостійної роботи, забезпечує загальнокультурний розвиток дитини, спостерігає,  як розвиваються діти й обговорює з батьками проблеми їх розвитку, займається корекцією поведінки дітей, їх звичок.

Соціальний робітник – професіонал, що виконує комплекс робіт щодо догляду за пенсіонерами, інвалідами та одинокими непрацездатними громадянами похилого віку і, зважаючи на їх немічність, інвалідність або хворобу, надає послуги, передбачені договором, який укладено між одиноким непрацездатним громадянином і підприємством, де працює соціальний робітник.
Соціальна робота невідривна від суспільства і спрямована на усі його проблемні прошарки. Тому необхідність у соціальній роботі існуватиме доки існує суспільство, навіть за найвищого його розквіту, не кажучи вже за суспільство у кризовій ситуації.
Соціальні робітники працюють у соціальних службах, у лікарнях, у будинках для людей похилого віку.
Потреба в соцпрацівниках постійно зростає: що розвиненіше суспільство, то більше уваги приділяють у ньому соціальним проблемам. Професіонали є посередниками між простими людьми і представниками влади, допомагаючи знаходити взаєморозуміння і шляхи усунення проблем, що накопичилися.
Творіть добро — і воно обов’язково до вас повернеться!

Нянька
Гувернер
Соціальний працівник
bottom of page