top of page

                                                        

                                  

План уроку

Тема програми № 3: «Основи дієтології і приготування страв»

Тема уроку №2: « Приготування бутербродів і салатів»

       Мета уроку:

  навчальна: формувати знання, уміння, навички у учнів з приготування бутербродів і салатів, дотримання правил безпеки в лабораторії, на робочих місцях, правила користування побутовими приладами;

    розвивальна: розвивати самоорганізацію, відповідальність, охайність,  пізнавальну активність, інтерес до обраної професії, до сучасних технологій вміння систематизувати, узагальнювати навчальний матеріал;

   виховна: виховувати повагу до обраної професії, культуру праці, відповідальність за кінцевий результат роботи, грамотність та культуру мовлення, професійну гідність, бережливість.          

     Тип уроку: формування первинних умінь та навичок

     Методи та організація навчальної діяльності учнів: пояснення з елементами бесіди, демонстрація практичних вправ, самостійна робота учнів

     Дидактичне забезпечення:  Учнівські повідомлення по приготуванню бутербродів (відкритих,закритих,канапе,тартарлеток)- (15 шт.),салату «Здоров,я»- (15шт.)

       Матеріально-технічне забезпечення: столовий інвентар: дошка, ніж, ложка блюдо, продукти для приготування бутербродів,салатів(булочки,ковбаса,сир,масловершкове,салат,огірки,помідори,)морква,капуста,картопля,м,ясо курки,зелений горошок,майонез)

Міжпредметні  зв’язки: Охорона праці тема № 3, Основи дієтології і приготування страв тема № 5

 

 

ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:

  1. Перевірка наявності учнів

  2. Перевірка готовності учнів до уроку

    ІІ ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ:

  1. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчально-виробничої діяльності

     

    У сучасній українській кухні набули визначення закуски,розміщені на скибочці хліба. Бутерброди готують з пшеничного і житнього хліба із скоринкою або без неї , 

     які отримали назву бутерброди накладанні. Бутерброди повинні мати гарний зовнішній вигляд,приємний аромат і пікантний смак.Тому хліб нарізують однакової форми трикутником, прямоугольником або круглі,щоб отримати круглі бутерброди необхідно використовувати батом перерізавши його вздовж великим  скибками і за допомогою стаканчика видавлювати кругли заготовки з хліба.Вживання салатів корисно для різного віку людини,овочі містять в собі велику  енергетичну цінність,воні містять в собі як кажуть в народі таблицю Менделеєва.

     

  2. Актуалізація опорних вмінь та навичок необхідних для розкриття нової теми

           а)Показати послідовність приготування макаронів зливним способом;

            в)Приготувати м,ясо для макаронів по флотски;

            г) Вібрати необхідні овочі для приготування овочевого рагу

  3. Пояснення характеру і призначення запланованої на уроці роботи, пояснення нової навчальної інформації: Протягом уроку учні повинні навчитися:

              (Пояснення майстром послідовного приготування  відкритих,закрити, бутербродів канапе,тарталеток, приготування салату «Здоров,я»)

4. Демонстрація нових операцій і прийомів трудової діяльності майстром виробничого навчання. Закріплення нових операцій і прийомів трудової діяльності учнів:

показ майстром виробничого навчання нових трудових прийомів:

5. Ознайомлення учнів з матеріалами, інструментами і приладами, які вперше будуть застосовуватися на уроці та з правилами техніки безпеки при роботі з ними:

6. Пояснення і показ способів раціональної організації робочих місць учнів при виконанні завдання При виконанні завдання робоче місце треба організувати таким чином: при приготуванні бутербродів,салатів необхідно підготувати своє робоче місце,праворуч інструменти,ліворуч продукти.

7. Робота з технічною документацією

 8.  Розгляд типових помилок та способів їх попередження

При виконанні завдання можуть виникнути такі помилки:

  • використовувались не свіжі булочки;

    нарізані булочки товстими кусочками;

  • не використовувались листя салату;

    Щоб запобігти виникнення помилок учням потрібно:

     

    9. Пробне виконання учнями нових прийомів роботи

     

    10.  Відповідь на запитання учнів

    11. Завдання для самостійного виконання учнями, та норма часу на виконання

    На це – 5 годин.

    12. Повідомлення про критерії оцінювання (лист оцінювання додається) як буде оцінюватися за критеріями: організація робочого місця 1 б, відповідь на уроці – (1-3 б), послідовність виконання робочих прийомів, якість виконання – 5 б, виконання техніки безпеки – 0,5б, санітарний стан – 0,5 б, домашнє завдання – 1 б, виконання норм часу 1 б. Всього- 12 б

    ІІІ. Поточний інструктаж та самостійні вправи учнів

    Розподіл учнів по робочим місцям

    Цільові обходи майстром виробничого навчання  робочих місць учнів з метою перевірки:

     -  правильності організації робочих місць учнів та додержання ними правил безпеки праці;

    -  правильності виконання учнями  нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;

    -  умінь   користування   схемами,   інструкційними   та   технологічними картами;

    - здійснення учнями самоконтролю та взаємоконтролю;

    -  надання індивідуальної допомоги учням;

    -  контролю якості виконання робіт (між операційний контроль);

    -  допомога учням у виявленні своїх помилок та шляхів їх виправлення;

    - перевірка якості роботи учнів та дотримання ними норм часу;

    -  прийом та оцінювання робіт учнів;

    - підготовка до заключного інструктажу.

    ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ

1. Аналіз діяльності учнів за урок.

2. Аналіз причин помилок учнів та пропозиції засобів щодо їх усунення.

3. Майстер виробничого навчання звертає увагу на дотримання правил з охорони праці.  

4. Повідомлення обґрунтування оцінок за допомогою таблиці.

5. Показ  кращих робіт учнів.

6. Повідомлення наступної теми програми «Основи дієтології», теми уроку «Приготування страв з м,яса».

 

 7. Видача домашнього завдання: Найти учнівські повідомлення приготування гарячих бутербродів та різних салатів.

bottom of page