top of page

План уроку

Тема програми № 4: «Догляд за хворими»

Тема уроку №16: «Використання найпростіших методів фізіотерапії. Застосування тепла і холоду з лікувальною метою»

    Мета уроку:

   навчальна: навчити особливостям використання найпростіших методів фізіотерапії (теплолікування, водолікування, світолікування, інгаляції), лікувальними особливостями застосування тепла і холоду (гарячі компреси, холодні компреси); закріпити знання догляду за людьми похилого віку: гігієнічним процедурам, медичним та іншим соціальним послугам, умінню складанню плану робіт з людьми похилого віку;  правилам безпеки в лабораторії, на робочих місцях;

    розвивальна: розвивати самоорганізацію, відповідальність, охайність,  пізнавальну активність, інтерес до обраної професії, до сучасних технологій вміння систематизувати, узагальнювати навчальний матеріал;

   виховна:  виховувати повагу до обраної професії, культуру праці, відповідальність за кінцевий результат роботи, грамотність та культуру мовлення, професійну гідність, бережливість.          

     Тип уроку: формування первинних умінь та навичок

     Методи та організація навчальної діяльності учнів: пояснення з елементами бесіди, демонстрація практичних вправ, відео, самостійна робота учнів

     Дидактичне забезпечення: інструкційна картка «Послідовність постановки грілки та міхура з льодом» (15 шт), інструкційна картка «Послідовність постановки банок та гірчичників» (15 шт), інструкційна картка «Послідовність накладання загальних та місцевих компресів» (15 шт), інструкційна картка «Послідовність виконання інгаляції»(15 шт), інструкційна картка «Послідовність  лікування ультрафіолетовою лампою»(15 шт), учнівське повідомлення «Аромотерапія і догляд за порожниною рота» (1шт), учнівське повідомлення «Методи найпростішої фізіотерапії» (1 шт)

     Матеріально-технічне забезпечення:  ультрафіолетова лампа, секундомір, міхур з льодом, грілка, банки, гірчичники, тканина, клейонка, вата (для компресів), трава для заварювання, електрична плита, інгалятор.

     Міжпредметні  зв’язки: Охорона праці тема № 4

 

 

ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:

  1. Перевірка наявності учнів

  2. Перевірка готовності учнів до уроку

    ІІ ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ:

  1. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчально-виробничої діяльності

  2. Актуалізація опорних вмінь та навичок необхідних для розкриття нової теми: Завдання на пригадування: Учнівське повідомлення «Методи найпростішої фізіотерапії»: Що таке фізіотерапія?, Які основні методи фізіотерапії ви знаєте?, Які види компресів ви знаєте?, Чому сприяє холод на місце прикладання, а чому  - тепло? Які бувають компреси?, Із чого робиться інгаляції?

     Пояснення характеру і призначення запланованої на уроці роботи, пояснення нової навчальної інформації: Протягом уроку учні повинні навчитися:

- Закріпити правила охорони праці під час виконання робіт в майстерні;

- Послідовності постановки банок та гірчичників;

- Послідовність постановки грілки та міхура з льодом;

- Послідовність накладання загальних та місцевих компресів;

- Послідовність виконання інгаляції;

- Послідовність лікування ультрафіолетовою лампою.

3. Демонстрація нових операцій і прийомів трудової діяльності майстром виробничого навчання. Закріплення нових операцій і прийомів трудової діяльності учнів:

показ майстром виробничого навчання нових трудових прийомів:

- Повторення та закріплення правил з охорони праці під час виконання робіт в майстерні;

- Послідовність накладання місцевого компресу

- Послідовність лікування ультрафіолетовою лампою

Відповідь на запитання учнів, які виникли після демонстрації нових операцій і прийомів трудової діяльності    

5. Ознайомлення учнів з матеріалами, інструментами і приладами, які вперше будуть застосовуватися на уроці та з правилами техніки безпеки при роботі з ними: -

6. Пояснення і показ способів раціональної організації робочих місць учнів при виконанні завдання При виконанні завдання робоче місце треба організувати таким чином: Інструкційні картки , учнівське повідомлення, матеріал згідно інструкційних карток

7. Робота з технічною документацією

інструкційна картка «Послідовність постановки грілки та міхура з льодом», інструкційна картка «Послідовність постановки банок та гірчичників», інструкційна картка «Послідовність накладання загальних та місцевих компресів», інструкційна картка «Послідовність виконання інгаляції», інструкційна картка «Послідовність  лікування ультрафіолетовою лампою».

8.  Розгляд типових помилок та способів їх попередження

При виконанні завдання можуть виникнути такі помилки: при підвищеній реакції шкіри не підклали папірусний папір, процедура перевищує норму, при інгаляції розчин холодний чи гарячий

Щоб запобігти виникнення помилок учням потрібно: підкласти папірусний папір, фізіопроцедури проводити згідно інструкції, підігріти чи залишити  остинути розчин для інгаляції  

9. Пробне виконання учнями нових прийомів роботи

- Послідовність накладання місцевого та загального компресів

- Послідовність лікування ультрафіолетовою лампою

- Послідовність постановки банок та гірчичників

10.  Відповідь на запитання учнів

11. Завдання для самостійного виконання учнями, та норма часу на виконання

На це – 4,5 години: накладання компресів, лікування ультрафіолетовою лампою, постановка банок та гірчичників, постановка грілки та міхура із льодом, виконання інгаляції

12. Повідомлення про критерії оцінювання (лист оцінювання додається) як буде оцінюватися за критеріями: організація робочого місця 1 б, відповідь на уроці – (1-3 б), послідовність виконання робочих прийомів, якість виконання – 5 б, виконання техніки безпеки – 0,5б, санітарний стан – 0,5 б, домашнє завдання – 1 б, виконання норм часу 1 б. Всього- 12 б

ІІІ. Поточний інструктаж та самостійні вправи учнів

Розподіл учнів по робочим місцям

Цільові обходи майстром виробничого навчання  робочих місць учнів з метою перевірки:

 -  правильності організації робочих місць учнів та додержання ними правил безпеки праці;

-  правильності виконання учнями  нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;

-  умінь   користування   схемами,   інструкційними   та   технологічними картами;

- здійснення учнями самоконтролю та взаємоконтролю;

-  надання індивідуальної допомоги учням;

-  контролю якості виконання робіт (міжопераційний контроль);

-  допомога учням у виявленні своїх помилок та шляхів їх виправлення;

- перевірка якості роботи учнів та дотримання ними норм часу;

-  прийом та оцінювання робіт учнів;

- підготовка до заключного інструктажу.

ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ

1. Аналіз діяльності учнів за урок.

2. Аналіз причин помилок учнів та пропозиції засобів щодо їх усунення.

3. Майстер виробничого навчання звертає увагу на дотримання правил з охорони праці. 

4. Повідомлення обґрунтування оцінок за допомогою таблиці.

5. Показ  кращих робіт учнів.

6. Повідомлення наступної теми програми «Основи долікарняної допомоги, санітарії та гігієни», теми уроку «Загартування організму. Виконання масажу»                 

 7. Видача домашнього завдання: Вивчити послідовність виконання закутування, аеротерапії, гідротерапії

bottom of page